Шампионот повторно со победа

7 ноември, 20100

Синоќа во НБА лигата беа одиграни шест дуели. Шампионот ЛА Лејкерс одигра уште еден одличен меч на домашен терен совладувајќи го Портланд убедливо. Екипата на Хјустон дојде до првата победа сезонава и тоа убедливо совладувајќи го тимот на Минесота. (Њујорк – Филаделфија 96:106), (Атланта – Феникс 114:118), (Детроит – Голден Стејт 102:97), (Хјустон – Минесота 120:94), (Оклахома Сити – Бостон 83:92), (ЛА Лејкерс – Портланд 121:96).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi