Шарапова носи свршенички прстен од 250.000 долари

27 декември, 20100
Maria-Sharapova-and-Sasha-Vujacic-pictures

Руската тенисерка Марија Шарапова од својот свршеник кошаркарот на “Лос Анџелес Лејкерс“ Саша Вујачиќ вреден 250.000 долари. Станува збор за осумкаратен брусен дијамант. “Фала му на господ што мојот свршеник има одличен вкус! Го избрал најдоброто“, изјавила Шарапова, од Нов Зеланд, каде ќе учествува на турнирот во Оукленд, објавија светските медиуми. Парот свршувачката ја направил во куќата на кошаркарот со српско потекло на Мајами бич, Калифорнија.

Извор: Нетпрес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi