Шенон Доерти: Сеуште верувам во бракот

15 декември, 20100
imgShannen Doherty4

Шенон Доерти, ѕвездата од мега популарната серија Беверли Хилс, изјави дека сеуште верува во бракот. Со два неуспешни брака позади себе, таа верува дека еден ден ќе има семејство. Сакам да имам деца, и сигурна сум дека еден ден ќе имам семејство, изјавила таа. Човек само треба да биде 100 % сигурен во нешто, само така ќе успее, додала во својата изјава. Поучена од сопствената лекција, сега таа оди со очи широко отворени не пропуштајќи ги шансите во животот. Таа ги охрабрува сите оние девојки, кои се соочиле со горкото искуство од неуспешните бракови да веруваат во себе и во можноста и тие еден ден да имаат семејство.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi