Швајцарскиот министер неможеше да се соземе од смеење

29 септември, 20100

Видео снимката која го прикажува швајцарскиот министер за финансии Ханс Рудлф Мерц, како неконтролирано се смее од парламентарната говорница додека одговара на прашање, стана хит на интернет. на прашањето каков е неговиот став во врска со увозот на димено говедско месо, 67 годишниот министер по само неколку реченици се прснаа од смеење, најверојатно на неговата напишана изјава која мораше да ја прочита.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi