Швеѓанецот кој ќе емитува музика од неговиот стомак

28 ноември, 20100

Швеѓанецот кој емитува музиката од неговиот стомак неколку часа преку мини аудио систем, изјави дека е разочаран од квалитетот на звукот. Звукот беше лош, изјави човекот кој сака да стане првиот човек џубокс. Но, тоа не беше важно, само сакав да се покажеам дека експериментот функционира “, рече Fredrik Hjelmqvist 45 годишен сопственик на продавница за Hi-Fi опрема во Стокхолм. Тој се надева дека ќе го продаде својот изум за 12.800 евра. Пластична капсула содржи аудио уред три сантиметри е долга и 1,5 сантиметри во дијаметар, и содржи wirless. Музиката се слушна со помош на стетоскоп поврзан со засилувач. Целото објаснување можете да го видите на линкот долу, а и видеото каде тој го голта уредот.

Извор: линк

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi