Славните се откажале од фејсбук и твитер

28 ноември, 20100

Во рамките на кампањата Жртвување на дигиталниот живот славните личности на први декември на Светскиот ден на борба против сидата ќе ги угаснат своите страници на Твитер и Фејсбук. Своите профили повторно ќе ги активираат кога фондација Да го спасиме животот на детето ќе собере милион долари. Во кампањата што ја покренала хуманитарната организација на пејачката Алиша Кис се вклучиле Џенифер Хадсон, Џастин Тимберлејк, Ашер, Леди Гага, Серена Вилијамс, сестрите Кардашијан.
За таа цел биле снимени видео спотови, во кои ѕвездите се појавувале во сандаци и на впечатлив начин га прикажувале својата “дигитална смрт“. Собраните средства ќе бидат дадени на семејства загрозени од вирусот на сида од Африка и Индија.

Извор: Нетпрес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi