Светилникот во Охајо како статуа од мраз

16 декември, 20100
ice-lighthouse

Светилникот во американската сојузна држава Охајо, стана куќа од мраз. Зградата Кливленд неможе да се препознае, покриена е со мраз во целост. Невообичаеното ладно време во источниот дел на Сад, е со температура значително под нормалата. Светилникот сега доби изглед како статуа од мраз.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi