Тајгер Вудс повеќе нема да рекламира жилети

26 декември, 20100
tiger-woods-photo

Најдобриот играч на голф на светот Гајгер Вудс ќе остане без жилети, бидејќи компанијата “Проктер – Гембел“ не го продолжила договорот за соработка. Како што објавуваат светските средства за информирање компанијата била уште една од неколкуте, кои ја прекинале соработката со Вудс. Фирмата го користела услугите на врвни спортисти како Тајгер Вудс, Роже Федерер, Лионел Меси во кампањата за бричеви. “Жилет“ престанал да го користи ликот на голф играчот во своите реклами уште пред неколку месеци.

Извор: Нетпрес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma