Тензијата помеѓу средношколците повторно расте

10 ноември, 20100

Вчера оклу 19: 00 часот во дворот на гимназијата “Димитрија Чуповски“ е нападнат и крвнички претепан осумнаесет годишник од тројца ученици Ј.М. (15) од “Димитрија Чуповски“ А.Ш. (16) од “Коле Неделковски“ и А.Х. (16) ученик во “Коле Неделковски“ сите од велешкото село Горно Оризари. Претепаното момче завршило во болница со потрес на мозокот, скршеница на носот и други скршеници на коските на лицето. Но, според докторите се наоѓа надвор од животна опасност. Како причина за тепачката се наведува претходната тепачка која се случи на истото место пред две недели, кога за насилство беа приведени единаесет ученици.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi