Тоти се радуваше од дома

7 ноември, 20100

Капитенот на Рома, Франческо Тоти, немаше шанса да заигра во градското дерби во кое неговите соиграчи го совладаа Лацио со 2:0, па така дуелот го гледаше од дома. Тоти ја одработи суспензијата од еден натпревар поради црвениот картон кој го доби на дуелот со Лече. Рома формално како гостин го совлада Лацио во 10-то коло од Серија А, со двата гола од пенал, на Марко Бориело и Мирко Вучинич. Франческо Тоти играч кој има вклупно 27 римски дерби мечеви зад себе, уште пред дуелот најави дека овој меч ќе го гледа од дома, бидејќи ако е на стадионот премногу би пател, секако затоа што не може да им помогне на својте соиграчи, па така мечот го гледаше од дома. “Беше одличен меч во кој ја заслуживме победата. Гледајќи го дуелот од дома, имав прилика да уживам во победата. Сакам да им одадам признание на сите мој соиграчи за освојувањето на важните бодови” порача Тоти.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi