Три погодоци за камерунецот Ето

29 септември, 20100

Интер победи со 4:0 против Вердер во натпреварот на групата А од лигата на шампионите, благодарејќи на Самуел Ето, кој постигна 3 од погодоците. По завршувањето на натпреварот тој изјави дека му е исклучително драго што победил како напаѓач, откако минатата сезона победите ги запишуваше како одбранбен играч. Нашата ѕвезда Горан Пандев отсуствуваше од оваа средба.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi