Валентино Роси имаше операција на рамото

14 ноември, 20100
valentino_rossi_motoroids

Италијанецот Роси конечно ја направи операцијата на десното рамо, кое му беше повредено, и кое ги окупираше сите наслови за време на Мото ГП шампионатот во 2010 година. Операцијата траела два часа во болницата Cervesi di Cattolica, во саботата на 13 ноември, а причина за повредата датираше уште од 15 Април оваа година на мотокрос тренинг. Хирурзите советуваат брза и нормална рехабилитација од 90 дена. Поранешниот возач на Јамаха треба да биде пуштен од болница денес.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi