Власиќ на листата за најдобар спортист

10 ноември, 20100

Светската шампионка во скок во висина Бланка Власиќ влезе во финалето за најдобар спортист во светот оваа година, на Меѓународната асоцијација на атлетски федерации. Власиќ, кој со години доминира во женскиот скок во висина, а оваа сезона блесна, со освојувањето на титулата на светски шампион, европски шампион, добитник на Дијамантската лига, и постигна 18 победи во 20 натпревари.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi