Во Холандија со топлес протв имигрантите

16 декември, 20100
kobieta_toples

Данските политичари со чудни идеи за справување со имигрантите. Петар Скаруп, портпаролот на Данската народна партија јавно го кажал своето мислење за допринес на овој проблем. Имено, тој смета дека во рекламните кампањи наменети за данскиот туризам треба да се појавуваат девојки кои се сончаат топлес. Тоа нема да биде примамливо за муслиманите кои имаат изразито негативен став кон тоа, изјавил Петар. Но, другата страна пак смета дека токму тоа ќе ги привлече муслиманските движења, затоа што фундаменталистите се толку опседнати со секс, што тие веднаш ќе се успатат кон границите за влез во Холандија.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/