Во Катар веќе почнаа децата да ги крштеваат Фифа

13 декември, 20100
Qatar_FIFA_World_Cup_2022_2-thumb-550x388

Откако се најави дека Катар ќе биде домаќин на Светското првеноство во 2022 година, фудбалџиите почнаа веќе да си ги крштеваат децата според познатото светско управно тело на спортот. Така едни родители од Катар, си ја крстиле својата ќерка Фифа, според Интернационалната фудбалска асоцијација со седиште во Швајцарија. Жителите на Катар славеле и на улиците затоа што ќе бидат домаќини во 2022 година.Најеф Ал Шимари и неговата сопруга биле инспирирани од вестите што ги чуле и така решиле нивната ќерка да се вика Фифа.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma