Затрупаниот рудар пронајден мртов

9 ноември, 20100

По 13 часа трагање, спасувачките екипи го пронајдоа безживотното тело на 38-годишниот рудар, што вчера на пладне пропадна во ускоп со длабочина од педесетина метри, во рудникот кај Македонска Каменица. Тој бил мртов кога спасувачите го откриле неговото тело, до телото стигнале со рачно копање без ушпотреба на механизација.За период од година ипол, ова е четврта рударска несреќа во рудникот во Македонска Каменица.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi