Златна корпа за Адријано

12 декември, 20100

Напаѓачот на италијанскиот прволигаш Рома, Бразилецот Адријано по трет пат во неговата кариера му беше доделена Златната корпа, награда за најголемо разочарување во Серија А. Адријано, кој минатото лето се врати во Италија, и започна да игра во Рома,одигра само три натпревари. Тренерот Клаудио Раниери на Римскиот клуб, повеќе верува во Мирко Вучиниќ, Тоти и Марко Бориел, поради што бразилскиот напаѓач беше осуден на клупата. Адријано неславната награда, која ја доделува радио станицата Раи 2, ја доби примени и 2006та година и 2007та додека тој беше во миланскиот Интер.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi