“Rollingstones” слават пола век на сцена!

23 мај, 20110
wp02_1024

Популарните “Rollingstones” спремаат голем концерт следната година во Лондон со што ќе одбележат 50 години од својот прв настап.

Џегер минатиот викенд изјави дека основал нов бенд “Super Hevi”,кој го сочинуваат Дејв Стјуарт од “Juritmiksa”, пеачката Џош Стоун и најмладиот син на Боб Марли, Демијан Марли.

Рок диносаурусите својот прв концерт го одржале на 12 јули 1962 година, а гитаристот Кит Ричардс најави дека овој јубилеј ќе го одбележи со свирка во Лондон.

Идеата е тука. Знаеме дека треба тоа да го направиме, но сеуште не сме одредиле датум, изјавува Ричардс, иако многумина претпоставуваат дека бендот ќе свири за време на Олимписките игри во Лондон.

Оваа година се шират гласини дека “Stones” ќе започнат нова турнеја, но бендот ова го демантираше.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma