“Сони” во борба против хакери

19 јануари, 20110
Sony_Logo_PSD_by_iampxr.png

Компанијата “Сони” започнала постапка против група хакери “ФејлОверфлоу” кои успеале да го пробијат заштитниот систем на играчката што оваа компанија ја произведува, ПлејСтејшен3 (ПС3). “Сони” ја покренале судската постапка против групата хакери, повикувајќи се на крешење на законот ДМЦА (Дигитал милениум копирајт акт) и ЦФАА (Комјутер фрауд енд абјус акт).

Извор: Нетпрес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/