10 најбезбедни дестинации

12 август, 20110

Летните одмори се во тек, а ако планирате семеен одмор сигурно сакате да го поминете и на убаво, но и безбедно место. Кога одите на одмор сакате да бидете мирни, да се опуштите и сигурно да бидете безбедни во место каде престојувате. Благодарение на интернетот, телевизијата, денеска постојано сте во тек каде се во светот се случуваат опасни настани, каде е добро да се патува, а каде не.

Ви ги претставуваме најбезбедните дестинации во светот!

1. Карибите

2. Нов Зеланд

3. Улстер, Ирска

4. Кипар

5. Швајцарија

6. Сингапур

7. Сиетл, САД

8. Луксембург

9. Хелсинки

10. Токио

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi