Топ 10 најдобри логоа на автомобили

12 август, 20110

Има многу компании кои произведуваат автомобили, некои се слични со другите во производството, но сите се разликуваат по една работао. а тоа е нивното “лого”.  Логото е првиот препознатлив знак за еден автомобил, ги има во разни форми и големини, но ние денес ќе ви ги покажеме најдобрите 10 логоа кои некогаш се измислени.

 

1. Toyota

 

2. BMW

 

3. Subaru

 

4. Smart

 

5. Alfa Romeo

 

6. Elfin

 

7. Audi

 

8. Land Rover

 

9.Volvo

 

10. Opel

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit