10 Најдобри инвестиции на Манчестер Јунајтед

16 јули, 20110
manchester-united-wallpaper41

Како еден од најголемите фудбалски тимови во историјата на Англија, па и во светот ги направи своите најбитни инвестиции и трансфери. Тимот на Манчестер Јунајтед секогаш се потпираше на формулата за вложување во млади, неискористени таленти во своите редови, за да обезбеди цврст тим за во иднина. Сер Алекс Фергусон е менаџер со широки видици и искуство, а кога станува збор за идентификување на таленти кај младите фудбалери тој е незаменлив.

Погледнете ги најважните и едни од најскапите трансфери кои се случиле во Манчестер Јунајтед:

 

10. Немања Видиќ – во 2006 година, а трансферот чинеше 7 милиони фунти

9. Руд Ван Нистелрој – во 2001 година, 19 милиони фунти

8. Рој Кин – во 1993 година 3,75 милиони фунти

7. Вејн Руни – во 2004 година, 27 милиони фунти

6. Брајан Робсон – 1981 година, 1,5 милиони фунти

5. Ерик Кантона – 1992 година, 1,2 милиони фунти

4. Оле Гунар Солскјаер – 1996 година, 1,5 милиони фунти

3. Питер Шмајхел – 1991 година, 550,000 фунти

2. Денис Лоу – 1962 година, 115,000 фунти

1. Кристијано Роналдо – 2003 година, 12 милиони фунти

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit