Најубави карневали во светот! Е, ова се женски!

16 јули, 20110
rio_carnival_2008_2

Карневалите претставуваат јавна прослава или парада во комбинација со елементи од циркус, маскембал и јавна улична забава. Луѓето најчесто се облекуваат, маскираат за време на прославите, а карневалите се незаменлива традиција во некои земји. Бразилскиот карневал е можеби еден од најпознатите во светот, но постојат и многу други градови и земји каде се одржуваат ваков тип на манифестации.

Погледнете ги фотографиите од најпознатите карневали во светот.

1. Барбадос

 

2. Ница, Франција

 

3. Рио де Жанеиро, Бразил

 

4. Сао Паоло

 

5. Тринидад

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit