10 Најопасни видови на кучиња

15 август, 20110

Старата народна поговорка вели дека кучето му е најдобар пријател на човекот. Да, сите ние си ги сакаме нашите прекрасни кучиња и уживаме во нивното друштво. Сепак, доколку нивната намена е да бидат кучиња чувари, тие знаат да бидат екстремно опасни, а понекогаш знаат да ги нападнат и своите сопственици. Ви ги претставуваме 10-те најопасни кучиња на светот, кои претставуваат сериозна закана за сите натрапници.

Далматинец

Боксер

Преса Канарио

Чау Чау

Доберман

Аласки маламут

Хаска

Германски овчар

Ротфајлер

Питбул

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit