Топ 10 “Candy Bars” во светот

15 август, 20110

Постојат многу торти, чоколади и најразлични колачи во светот, но малите чоколатца (Candy Bars) се вистинско уживање, тие можеме да ги носиме со себе и едноставно кога ќе ни се пријаде благо, веднаш ни се наоѓаат при рака.  Денес ќе ви ги покажеме 10 највкусни мали слатки “Candy Bars” во светот. Прочитајте и право во продавница да се заблажите.

 

1. Snickers

2. Twix

3. Kit-Kat

4. Butterfinger

5. Hershey Bar

6. Milky Way

7. 3 Musketeers

8. 100 Grand

9. Baby Ruth

10. Chunky

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit