Од Хитлер сакале да направат жена

15 август, 20110
hitler

Британски шпиони планирале на Хитлер во храната да му стават женски хормони во цел да го “омекне” својот лош карактер, и да почне да наликува на својата, добра сестра Пола, ова го открива професор Брајан Форд  во книгата: Технологија и наука за победа во Втората светска војна. Во храната на Хитлер наводно сакале да стават естроген, бидејќи овој хормон нема вкус, пишува Daily Mail.
Британците се надевале дека ќе успеат на Хитлер во храната да му стават женски хормони и со тек на времето да стане помалку агресивен – изјавил Брајан Форд.

Невообичниот заговор против Хитлер, е само една од многуте луди идеи кои ги имале британците во желба што побргу да заврши Втората светска војна. Тие размислувале да фрлат лепило врз нацистичките сили со цел да ги залепат војниците за тлото.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit