10 неверојатно реално направени торти

4 август, 20110

Во Хајленд Пекарата во Атланта се прават неверојатно издетализираните торти кои скоро да личат на релни предмети и суштества, благодарение на Karen Portaleo. Таа добила испирација да биде декоратор на тори кога еден ден забелжала дека тортите кои се прават во пекарницата на нејзиниот пријател немаат никаква креација. Само со своето скромно искуство на правење склуптури  од глина, оваа девојка се впуштила во декорирањето на торти.

Таа денеска изработува уникатни торти, како џиновски октопод, плејстејшн итн. Погледнете ги нејзините дела.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit