12- најубави езера ширум светот! Неверојатно! :)

2 ноември, 20110
03

1. Езеро Масуико ( Хокаидо, Јапонија )

2. Езеро Умајо ( Сулистани, Перу )

3. Езеро Пукаки ( Северен Исланд, Нов Зеланд )

4. Езеро Тсо Морири ( Кашмир, Индија )

5. Езеро Лагуна Верде ( Суд Липез, Боливија )

6. Езеро Пејто ( Алберта, Канада )

7. Езеро Матисон ( Јужен Исланд, Нов Зеланд )

8. Езеро Пакал ( Полагалапале, Индија )

9. Езеро Комо ( Белаџио, Италија )

10. Езеро Лонг ( Минесота )

11. Езеро Диабло ( Јужни Каскади, Вашингтон )

12. Езеро Лоун Пајн ( Витни Портал, Калифорнија )

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş