Порше: специјална изведба за Кина

31 мај, 20110
0705_z+2008_porsche_911_turbo_cabriolet+7

Најпопуларниот модел на Порше, ќе добие специјална изведба со што ќе обележи 10 години од постоење на кинскиот пазар.

Специјалниот дизајн ќе се изведе на моделот 911Турбо С, а ќе биде произведена во само десетина примероци. Знак за препознавање на 911 за пазарот на Кина, пред се е златниот надворешен изглед, потоа каросериските детали од карбонот и 19-инчните Спорт класик тркала. Кога е моторот во прашање задржан е турбо 3,8 со 523КС и 700Нм. Опремен со менувач со 7 брзини, забрзување од 100км на час за 3,3 секунди и постигнува 315км на час.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi