Нов парфем од исландскиот вулкан

31 мај, 20110
272996

Откако минатата недела вулканот Grismvoetn почна да исфрла пепел во европското небе, исландската дизајнерка Sigrun Lilja Gudjonsdottir смисли интерсна идеја, лансирање на нов парфем инспириран од ерупцијата на вулканот. Креаторката новиот парфем ќе го нарече VJK Vatnajoekull, по името на глечерот над Grismvoetn. Новиот мирис ќе биде наменет за мажите, а со тоа ќе  наведува на моќноста на Vatnajoekull,  најголемиот глечер во Европа, објаснила дизајнерката.

Имено оваа дизајнерка, за својот предходен парфем најде инспирација од ерупцијата на Eyjafjoell, а парфемот содржел вода од глечерот кој го покрива.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma