3 најголеми грешки што жените ги прават во кревет! :)

16 август, 20110
greshki zeni

На кого не му е потребно да ја зачини рутината во својата спална соба барем понекогаш ? Го сакате вашиот партнер и претпоставуваме дека најчесто тој е оној што  иницира секс,сето тоа е добро нели ?Но не толку брзо ! Дали некогаш сте се запрашале која е вашата улога…што треба да направите за да ја загреете атмосферата?  Епа ние го направивме тоа и ја прашавме реномираната секс експерт  др.Џејн Грир . Таа вели жените прават најчесто три грешки во спалната соба .

Грешка број еден – Удобна долна облека

Знам дами дека сакате да си бидете во вашите удобни парчиња долна облека, но искрено токму тоа е она што делува обратно од ефектот што сакате да го постигнете и не делува воопшто привлечно за партнерот. Значи ако сакате да го зачините и подобрите љубовниот живот тогаш заборавете на удобниот долен веш и заменете го со нешто по секси што секако ке го запали вашиот партнер.

Грешка  број два- Не превземате иницијатива

Не чекајте да бидете поканети на танц, бидете активна и превземете го водството за промена во вашата  спална соба. Не чекајте само на партнерот да биде оној што секогаш е иницијатор за водење љубов и секс.  Вклучете се,превземете го водството,одете во кревет,привлечете го, инспирирајте го и на крај  неизбежно следува многу забава и задоволство  кај двајцата.

Грешка број три – Критики

Ова е она што би требало да се избегнува по секоја цена! Ништо не би го оладило вашиот партер  како изјава во стилот ова не ми се допаѓа или ова не го сакам. Направете го токму обратното и кажете му што ве пали, што да направи да ве задоволи и возбуди. Значи кажете му што е она што  на вас ви се допаѓа, облечете се секси и заводливо,и најважно од се превземете иницијатива што со гаранција ке ви ја донесе бараната забава!

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit