Сакаше скапоцен камен? Повели!!!

16 август, 20110
kamen

Дани Ларивиер, градоначалник на градот Сен Теодор Дактон, во близина на Монтреал, се одлучил на овој необичен потег, за да ја натера поранешната сопруга да престане да го вознемирува.

Градоначалникот, кој воедно има фирма за ископување и обработка на камен, за роденденот на поранешната сопруга и испорачал камен тежок 20 тони.

-Се раведовме поради нејзините материјални желби и барања, постојано се жалеше дека од мене никогаш не добила голем камен, изјавува Ларивиер, мислејќи на дијаманти, со кои често ја изнанадувал додека живееле заедно.

-Еве сега таа го доби најголемиот камен на светот, вели тој.

Каменот тежок 20 тони, тој го украсил со напишана порака и голема розова панделка. Лично и го пренел пред нејзината куќа во три часот наутро.

Како и да е…ова многу оригинално е негова страна!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit