3 Вежби за подобар секс

26 јули, 20110
hodanje_in_2

Подобрете ја состојбата во вашата спална соба

 

Иако постојат бројни афродизијаци кои можат да ја разгорат страста во спалната соба, за покачување на либидото сепак најдобро е да почнете да вежбате:

  1. Јога

Иделанен начин да го освежите својот сексуален живот со неколку нови пози е вежбањето јога. Тоа ќе ви помогне да се прилагодите на позите во сексот за кои треба напор. Правилното дишење и јакнење на мускулатурата е во дирекна врска добрата `изведба`  за време на сексот

2. Брзо одење

Истражувањето кое на Харвард е спроведено меѓу 31.000 луѓе над 50 години, покажало дека аеробните вежби ја забрзуваат циркулацијата и ослободуваат ендорфин кој е клучен за опуштање.

3. Пливање

Сексот и издржливоста се поврзани. Ако ливате 30 минути 3 пати на неделно, освен што ќе ја намалите телесната тежина, ќе бидете поиздржливи во сексот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit