Четири најчести ерогени зони кај жената

12 јуни, 20110
atesli_seks-500x296

Без оглед на неговите способности и вешнина, многу е мала веројатноста дека вашиот партнер од прва ќе ги пронајде сите ваши ерогени зони. Причината е многу едноставна , бидејќи секоја жена е различна. Ако сакате да бидете сигурни дека ќе ги задоволи сите ваши потреби запознајте го со 4 најчести ерогени зони кај жените.

  • Вратот е многу позната ерогена зона како кај жените, така и кај мажите. Областа околу тилот е многу чуствителна на допир, нежни бакнежи и воздишки, кои ќе ви го загреат целото тело, а топлите воздишки на вашиот врат ќе ве наежат до глава до петици.
  • Нежниот допир на долниот дел од грбот може да биде многу нежен гест, но кога ќе ги доближи влажните усни и ќе ве бакне, тој ќе ви предизвика сосема поинакво чувство. Крајниот дел од ‘рбетот или областа над задикот е силна ерогена зона.  Предложете му на вашиот партнер да си поигра со нежни бакнежи и движења на овој дел од телото, а со ова вие ќе доживеете големо задоволство.
  • Иако постојат жени кои обожаваат мажите нежно да ги бакнуваат нивните стопала и прстите на нозете, повеќете овој начин на заведување не ги интересира. Но постои една силна ерогена зона која не вклучува бакнежи, туку само нежни допири. Се работи за средниот дел од стопалото кое е многу осетливо. Нежните допири со врвовите од прстите во текот на сексот може да ве доведат до вистински оргазам.
  • Увото се смета за една од клучните ерогени зони. Жените обожуваат да го почуствуваат вашиот јазик и воздишки во увото и тоа е чиста хормонска реакција. Бакнежот и нежните движења преку ‘рскавицата се полн погодок.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma