Иииииииииии… топ 5 најдобри порно актерки

15 јули, 20110
porn top

5. Priya Rai

Priya Rai е родена на 25 Декември 1977 година во Њу Делхи, Индија. Таа е индиско- американска порно актерка.
Priya Rai со своите родители се преселила од Њу Делхи во САД кога имала само 2 години. Rai своето детство го поминала во предградијата на Минеаполис. Таа се запишала на Државниот универзитет во Аризона, но набргу го напуштила за да работи како модел. Подоцна почнала да работи како стриптизета и во таа професија останала цели 12 години пред да почне да се занимава со порнографија.
Rai стекнала голема популарност откако се појавила на интернет порталот Foxes.com. За кратко време Rai отворила своја веб страна која бргу станала многу популарна.
Таа е многу горда на своите силиконски гради кои ги покажала на Foxes.com во 2007 година после операцијата за нивно зголемување.
Нејзините главни цели се “медитација и се да биде во склад со духовната и сексуалната енергија”.

Награди:

2009 AVN Award for Best All-Girl Group Sex Scene (Cheerleaders).

 

4. Nikki Benz

Nikki Benz е родена на 11 Декември 1981 година во Украина, но израснала во Канада. Таа е позната канадска порно актерка и Penthouse Pet за 2011 годината.

Nikki Benz во порно индустријата влегува на своја 21 година, откако самата одлучила да контактира одреден режисер на порно филмови. Во Јануари 2003 година потпишала за Pleasure Productions и веднаш ја снимила својата прва секс сцена во филмот Strap On Sally 20 заедно со Gina Lynn, и нејзината прва сцена со машки актер во филмот The Sweetest Thing. Откако и завршил договорот со Pleasure Productions, Benz се преселила во Лос Анџелес и потпишува договор со продукцијата Jill Kelly Productions во 2004 година, а една година подоцна и за продукцијата TeraVision во Септември 2005 година.

За Nikki Benz имаат пишувано многу списанија вклучувајќи ги Penthouse, High Society, Genesis, Fox, OUI, Cheri, Hustler, Club и Club International. Таа била Penthouse Pet на месец Април 2010 година, и била, исто така, Cover Girl на списанието во Мај 2008 година.

Награди:

2006 AVN Award nominee – Best Couples Sex Scene, Video – Take No Prisoners

2006 AVN Award nominee – Best Supporting Actress, Video – Jack’s Teen America 2

2006 AVN Award nominee – Best Tease Performance – Take No Prisoners

2006 Adult Night Club & Exotic Dancer Awards nominee – Entertainer of the Year

2007 Adult Night Club & Exotic Dancer Awards nominee – Feature Porn Star Performer of the Year

2008 AVN Award nominee – Best Three-way Sex Scene – Meet the Fuckers 6

2008 F.A.M.E. Award nominee – Hottest Body

2010 XBIZ Award nominee – Pornstar Website of the Year

2010 XBIZ Award nominee – Female Performer of the Year

2010 XBIZ Award nominee – Crossover Star of the Year

2010 AVN Award nominee – Best All-Girl Three-Way Sex Scene – Penthouse: Slave for a Night

2010 Adult Night Club & Exotic Dancer Awards nominee – Pornstar Feature Performer of The Year

2010 F.A.M.E. Award nominee – Hottest Body, Favorite Female Starlet, Favorite Breasts

 

3. Audrey Bitoni

Audrey Bitoni e родена на 16 Август, 1986 година во Пасадена, Калифорнија, САД. Таа е американска порно актерка и модел.  Моментално живее и работи во Лос Анџелес.

Audrey Bitoni израснала во Чикаго, Илиноис, студиите ги завршила на Државниот универзитет во Аризона , има диплома по комуникации. Додека била на колеџ во 2004 година Audrey се пријавила да се слика за специјалното издание на Playboy под името College Special Edition. Не само што била избрана за да биде во списанието, таа се појавила на насловната странана специјалното издание! Audrey уште на 20 години знаела дека ја привлекува голото тело и дека сака да работи работа поврзана со сексот. По завршување на студиите во 2006 Audrey започнува да работи како модел за порно списанија, но за кратко време почнала и со снимање на порно филмови.

Во 2008 година се појавила на насловната страна на списанието Penthouse и била избрана за Penthouse Pet  за месец Ноември 2008 година. Bitoni истата година се појавила и на насловна страна на списанието Club International.
Во 2009 година направила корекција на своите гради кои видно ги зголемила.

Награди:

2008 AVN Award nominee – Best New Starlet

2008 Nightmoves Awards nominee – Best New Starlet

2008 AVN Award nominee – Best POV Sex Scene

2009 AVN Award nominee – Best All-Girl 3-Way Sex Scene for No Man’s Land 43

 

2. Shyla Stylez

Shyla Stylez со вистинско име Аманда Фридман e роденa на 23 Септември 1982 година во Армстронг, Британска Колумбија, таа позната канадска порно актерка.

Shyla Stylez, на свои 18 години почнала да се занимава со интерпретација пред веб камера каде ја покажувала својата сексуалност пред корисниците на порталот. Таа била свесна дека кога ќе го заврши школувањето веднаш ќе почне да се занимава со снимање на порно филмови, бидејки Shyla премногу била опседната со сексот. Shyla својата невиност ја изгубила на 14 години. Подоцна работела и како стриптизета во клубови низ Канада.
Во 2000 година, Shyla се преселила до Лос Анџелес и, конечно, се чувствувала како да е дома. Истата година ја снимила и својата прва порно сцена, а две години подоцна во 2002 година ги зголемила и градите. Shyla истата година потпишала договор со Jill Kelly Productions  и за кратко време се венчала со директорот на продукцијата Bob Friedland, но набргу се развела во 2003 година и по судски пат сакала да му одземе половина од богатството кое го имал заработено.

Во 2005 година таа се испробала со мали улоги во меинстрин филмови, но веќе во 2006 година повтрорно се враќа во порно индустријата.

Награди:

2003 AVN Award nominee – Best New Starlet

2007 AVN Award nominee – Best All-Girl Sex Scene, Video – Girlvana 2, Zero Tolerance Entertainment with Sammie Rhodes and Jenaveve Jolie

2008 AVN Award nominee – Best Supporting Actress, Video – Coming Home, Wicked Pictures

2008 AVN Award nominee – Best Interactive DVD – My Plaything: Shyla Stylez, Digital Sin

2009 AVN Award nominee – Best Tease Performance – Curvy Girls

2009 AVN Award nominee – Best POV Sex Scene – Full Streams Ahead

2009 AVN Award nominee – Best Group Sex Scene – Pirates II

2010 AVN Award nominee – Best POV Sex Scene – Jack’s POV 12

1. Lisa Ann

Lisa Ann е родена на 9 Мај 1972 година Истон, Пенсилванија , САД, таа е позната американска порно актерка.
Во 1990 година се занимавала со стриптиз за да може да си ги плати студиите по стоматологија, подоцна и дипломирала како стоматолошки асистент. Во јули 1993 година, Lisa навлегла во порно индустријата но се откажала во 1997 година поради страв да не се зарази со СИДА. По неколку години Lisa  повторно се враќа во порно индустријата но сега како агент, но за кратко време и како порно актерка. Во 2007 година, ја отвора својата фирма Lisa Ann’s Talent Management.

На 2 Октомври 2008 година, Lisa Ann ја добила улогата на Sarah Palin во филмот Who’s Nailin’ Paylin ‘? Пародија за републиканските избори во САД,2008 година каде Sarah Palin била кандидат на тие избори. Филмот бил во продукција на Hustler, под водство на Larry Flynt . Во филмот се појавиле и други видни женски личности од политичката сцена во САД. Овој филм имал своја премиера на денот на изборите на 4 Ноември 2008 година.

Lisa охрабрена од страна на нејзиниот добар пријател и порно актер C.J Wright  го направила и своето прво режисерско деби со филмот Hung ХХХ, кој се појавил во Септември 2009 година.

Во 2011 година, телевизиската компанија CNBC ја прогласила за една од 12 најпопуларни порно актерки во Светот.

Награди:

2006 CAVR – Comeback Performer of Year

2006 XRCO Award – Best Cumback

2009 AVN Award – MILF/Cougar Performer of the Year

2009 AVN Hall of Fame inductee

2010 Miss Freeones 3rd Place

2010 XBIZ Award Nominee – Porn Star Website of the Year

2010 XRCO Award – MILF Of The Year

2010 F.A.M.E. Award – Favorite MILF

2011 XBIZ Award – MILF Performer of the Year

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit