5 Совети за убаво лице и во лето

22 јули, 20110
naslovnabikini

Влажноста и прекумерното потење го поттикнува излачувањето на маснотии и сјај. Еве неколку совети со кои вашата кожа ќе зрачи од здравје.

1.     Чистење на лицето

За време на негата и чистењето на лицето избегнувајте гелови базирани на масло, туку изберете ги оние кои ја апсорбираат маснотијата.

2.     Крем

Ставајте што помалку крем, а притоа внимавајте да е хидратантен, а не мрсен.

3.     Третман

Кога ќе сфатите дека вашата кожа е во неволја, немојте секогаш да ја чистите и да го миете лицето, бидејќи на тој начин само го поттикнувате да лачи повеќе маснотии.

4.     Креми за сончање

Кожата лачи маснотии и за да се заштити од сонцето. Ако нанесете производ кој заштитува од УВ и УВБ зрачење, помалку ќе светите.

5.     Пудра

Во лето се препорачуваат пудри кои ги впиваат маснотиите како сунѓер.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit