50 Cent во улога на слеп DJ

20 мај, 20110
50_cent_aka_curtis_jackson

Популарниот рапер 50 Cent, очигледно и се посвети на глумата. Тој доби нова улога во филмот “Odd Thomas”, кој е адаптација на романот на Dean Koontz.

Во филмот тој ќе го глуми слепиот DJ, кој според романот се појавува многу малку. Но, доколку адаптацијата претрпе промени можеби неговата улога ќе биде поголема.

Во овој филм ќе ги видиме и William Dafoe, Addison Timlin и Patton Oswalt.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma