50 Cent во војна со издавачката куќа

21 јуни, 20110
50-cent

Пред неколку дена беше објавено дека 50 Cent е во конфликти со дикографската куќа и најави дека ќе се одложи објавувањето на својот нов албум. Но, набрзо по плукањето на дискографијата на Twitter и објавувањето на новиот сингл , тој се смирил со издавачот, па се чини дека новиот материјал сепак ќе излезе според планот, иако сеуште не е познато каков е планот.

Според последните најави, албумот ќе излезе во продажба во текот на зимата. Она што засега се знае е тоа дека 50 Cent ќе гостува кај  Dr. Dre на песната ‘The Psycho’, како и тоа дека Еминем наскоро ќе снима нов албум со 50 Cent.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma