50те најголеми задоволства за сите нас :)))

3 ноември, 20110
naslovna

Пронаоѓање заборавени пари во стари фармерки или губењето на килограми, се само некои од работите кои се наоѓаат на листата најголеми човечки задоволства.

Единствена статија која опфатила околу 3.000 испитаници открива дека едноставните задоволства како лежење во чиста постелнина или гледање стар заљубен пар, го разубавуваат денот на личноста.

Сончевиот ден исто така, е одговорен за доброто расположение, а еве што уште се наоѓа на листата 50 најголеми  задоволства:

1. Пронаоѓање пари во старите фармерки

2. Заминување на одмор

3. Спиење во чиста миризлива постелнина

4. Пливање во море

5. Прошетка во убав сончев ден

6. Седење на клупа по убавиот ден

7. Кога некој ќе ве изненади со цвеќе и чоколадо

8. Убава порака од саканата личност

9. Галење

10. Кога ќе добиете порака како благодарност од некого

11. Кога ќе видите возрасни луѓе (маж и жена) како се држат за рака

12. Возење во кола со отворен прозор на убав сончев ден

13. Освојување на некоја награда на лотарија

14. Кога ќе закажете да одте на пат

15. Слушање на омилените песни

16. Кога на распродажба ќе најдете добро парче облека

17. Кога ќе сретнете стар пријател

18. Пикник во парк на убав ден

19. Унапредување на работа

20. Романтична ноќ

21. Кога ќе слушнете песна која ве потсетува на некое минато време

22. Гледање на старите фотографи

23. Стекнување нов пријател

24. Време само за Вас

25. Прошетка во село

26. Слушање на бебешко смеење

27. Женско излегување

28. Кога во сабота ќе сфатите дека е викенд

29. Чоколадо

30. Кога јадете торта

31. Кога ќе облечете фармерки за кои мислевте дека ви се мали

32. Кога ќе добиете пофалба од шефот по напорниот ден

33. Мирис на свежо печен леб и колач

34. Топла купка на крајот на стресниот ден

35. Кога некој ќе ви каже дека сте ослабнале

36. Кога ќе дознаете дека на некој му се допаѓате

37. Саботна вечера

38. Мирисот на искосена трева

39. Слетување на аеродром кога одите на одмор

40. Денот кога косата Ви изгледа одлично

41. Изненаден одмор

42. Кога ќе положите за возачка

43. Убава хотелска соба

44. Кога ќе дознаете дека децата ви се одлични во училиште

45. Кога некој ќе отстапи место во автобус на возрасна личност

46. Кога одма ќе најдете место за паркинг

47. Кога во текот на ночта падне снег

48. Ладно пиво на работа

49. Кога јадете нездрава храна

50. Страсен бакнеж.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş