6 ѕвезди, 6 нови идеи за маникир, 6 тенденции за есента :)))

3 ноември, 20110
naslovna

Можете ли да препознаете кои нокти на која ѕвезда се?

Вистинската причина зошто ви ги презентираме токму овие 6 маникири е со цел да ви ги претставиме топ 6 тенденциите за нокти за сезона Есен/Зима 2011/12.

Ако треба накратко да се каже, тогаш најактуелните бои за есенскиот маникир оваа година се кремаво, слонова коска, жолто, црно, обратен француски маникир и темно маслинесто зелено.

Во галеријава со фотографии што ги избравме специјално за вас,  надевајќи се  дека ќе најдете инспирација и идеја за вашиот есенски маникир. Повелете разгледајте ги!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş