Абе од Французи има ли поголеми педофили? Видете колекција за деца…БРУКА

25 август, 20110
85180

Француската модна куќа „Jours Apres Lunes“, специјализирана за производство на долна облека за деца, направила многу контроверзен влез на светскиот пазар. Имено тие за промовирање на својата модна линија направиле фотографии на малолетни девојчиња кои биле нашминкани и на кои исто како и возрасните жени позираат во брусхалтери и мали гаќички. Модните критичари го карактеризираа овој потег како сексуализација на децата, и силно го осудиле, прашувајќи се зошто за децата се прави ваква долна облека.

Дизајнерот кој ја дизајнирал оваа модна линија, Софи Морин изјавила дека нејзината цел била да “позајми” од трендовите за возрасни и да создаде нешто слично за децата, и во тоа не гледала ништо погрешно.
Инаку, модната куќа, исто така, има линија и за бебиња, тинејџери но и за возрасни жени.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma