Чудо! Дванаесетгодишно дете ја породило својата мајка :)

25 август, 20110
2zew38i

Дванаесгодишниот Гелан Едвардс ја породил својата мајка во неделата во нивниот дом во Кемпбал ривер во Канада, пишува The Globe And Mail. Додека гледал телевизија слушнал како го повикува неговата мајка околу 02:00 часот наутро. Кога стигнал до нејзината соба, тој сфатил дека неговата мајка има трудови и дека мора да дејствува брзо. На бебето веќе му се гледала главата.

Во тој момент си помислив: “? Дали на детето ќе му се скрши вратот доколку не го фатам како што треба. Што да направам?”, им изјавило момчето на новинарите. Брзо се смирил и ја убедил својата мајка дека сè ќе биде во ред.

Породувањето траело цели 20 минути. Гелан ја пресекол папочната врвца кога се било готово, и веднаш го повикал семејниот пријател. Кога подоцна го прашале како знаел што треба  да направи, тој одговорил, од енциклопедија и од сериски филмови на телевизија!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma