Aerosmith

14 јули, 20110
aerosmith

Аеросмит, кои настапуваат во оригиналната постава во последните 23 години, досега имаат продадено 140 милиони албуми низ целиот свет, 65.500.000 во САД, што ги прави најпродаван американски хард рок бенд на сите времиња. Исто така се одржуваат рекордот за најмногу златни, мулти-платинасти албуми од сите американски групи. Бендот има постигнато 27 Топ 40 хитови на топ листите од целиот свет, четири Греми награди, и десет Video Music Awards. Беа примени во рокенрол салата на славните 2001. И понатаму продолжуваат со турнеите и заработуваат околу милион долари од концерт. Нивната музичка еволуција во текот на годините ги направи големи иноватори во американската хард-рок, поп, глам, блуз и рап музика. Ги инспирираа легии на рок уметници кои се појавија по нив. Списанието Rolling Stone ги рангира Аеросмит како број 57 на листата на 100 најголеми уметници на сите времиња.  Бендот има лојални групи на обожаватели, повеќе од еден милион низ целиот свет, познат како Blue Army, која еднакво ги проширила последните три генерации.  Долговечноста, издржливоста и посветеноста на Аеросмит им овозможи да се одржат на високо ниво на популарност и успех во 37 -годишната кариера.

http://www.youtube.com/watch?v=txlXcJDtDwM

http://www.youtube.com/watch?v=8v626CMvM5Q

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit