Ајкула скокна сурфер

27 јуни, 20110
ajkula

Оваа неверојатна снимка е настаната на плажите во Флорида. Додека еден сурфер се обидувал да ги фати брановите, ајкула скокнала од водата и за малку го промашила…

Снимателот Јаков Лангстон работел на приказна за сурферите токму на оваа плажа  и така го фатил неверојатниот момент.

Ајкулите се само една опасност со која се соочуваат сурферите.

http://www.youtube.com/watch?v=jd-lDF5_4C0&feature=player_embedded

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/