Ал Пачино има нова девојка, 40 години помлада од него

13 јуни, 20110
al pacino and sola

Јасно е зошто Ал Пачино, актерот од култниот филм Кум, деновиве е постојано насмеан. Тој на јавноста и ја преставил својата нова девојка, аргентинката Луциа Сола, која е 40 години помлада од него.

Тие уште минатата година во април месец биле видени заедно, но кратко по тоа изјавиле дека врската е прекината. Инаку парот се запознал на снимањето на филмот Wild Salom, на кој Пачино е режисер.

Но, нешто повторно се случило и тие пак се заедно.

Актерката Луциа се појавува во неколку филмови, а инаку има една ќерка, но ја чува сама.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma