Актери кои кариерата ја започнале во музички спот

13 јуни, 20110
1akteri

Не сите актери својата кариера ја започнале на филмското платно. Некои од нив имале сосем поинакви и мали улоги во некој музички спот, а потоа се отворил патот на нивната светска кариера. Акетри кои својата кариера ја започнале во видео запис се: Анџелина Џоли, Лив Тајлер, Алиса Силверстон, Никол Кидман, Мила Кунис…

Анџелина Џоли својата кариера ја започнала со музичкиот спот на песната Meat Loaf’s во 1993 година. Потоа таа се појавила во спотот на Миг Џегер за песната “Anybody Seen My Baby? Во 1997 година.

Никол Кидман на 15 годишна возраст беше една од девојките кои се појавија во спотот на песната “Bop Girl” на австралискиот пејач Пат Вилсон во 1983 година. Тоа било одлична отскочна даска за младата актерка.

Ева Мендез, познатата латино дива, беше забележана и од тогаш ангажирана, во видео записост на Вил Смит “Miami” во 1998 година.

Адриан Грениер, е актерот кој најпрво бил забележан на спотот за песната “You Drive Me Crazy” на Бритни.

Кортни Кокс е класичен пример за тоа како од најмала улога може да биде забележана и подоцна ангажирана за големи улоги. Таа се појавила во спотот на песната “Dancing in the Dark”.

Мила Кунис својата кариера ја започнала со појавувањето во спотот на “Jaded” на Аеросмит.

Алисиа Силверстон. Мила Кунис не е единствената која својата кариера ја започна со Аеросмит. Мила Кунис исто така своите почетоци ги има со Аеросмит. Таа во 1993 година се појавила во три нивни видеа: “Cryin”, “Amazing”, “Crazy”.

Лив Тајлер, ќерката на фронтменот на Аеросмит, својот почеток го имала во видео запис на својот татко. Станува збор за песната “Crazy” во 1994 година.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi