Алиша Кис доби двојничка

29 јуни, 20110
Alicia Keys Gets A Wax Figure!

Десет години откако го издаде својот деби албум  “Songs In A Minor”, пејачката и текстописец Алиша Кис добила своја восочна фигура во музејот Madame Tussauds во Њујорк. Довивањето на восочна фигура многумина го сметаатза конечна потврда за статусот на една ѕвезда. Алиша минатат ноќ гордо поирала со својата восочна двојничка. Била изненадена од тоа колку се слични,”Навистина е одлична. Одблиску ја погледнав, вегите се реални, очите изгледаат како да се вистински и обликот на моето лице е погоден, тоа е мојата вилица“.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi