Алтинтоп и официјално во Реал

20 мај, 20110
hamit-altintop

Хамит Алтинтоп и официјално стана член на Реал Мадрид. Довчерашниот играч на Баерн Минхен како слободен играч дојде во “кралскиот клуб”, со кого денеска потпиша договор на четири години.

29-годишниот Алтинтоп, по Турчинот Сахин кој дојде од Борусија Дортмунд, е второто засилување за Реал во пресрет на следната сезона.

Извор: Спортнет

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi