Амазонките на Гадафи

30 мај, 20110
gadafiamazonki

Либискиот лидер Моамер Гадафи е веројатно единствениот лидер во светот чие компетното лично обезбедување го сочинуваат жени. Ексцентричниот диктатор, познат по специфичниот стил, не оди никаде без 40 девојки, припадници на елитните единици, кои се грижат за неговата безбедност. Во прашање се млади дами познати како амазонки. Еден од основните предуслови кои мора да ги поседуваат потенцијалните телохранителки е тоа да бидат невини. Потоа по успешна обука и вештини, па потоа мораат да се заветат во целибат. Обуката е втор важен критериум.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/