Американците објавија слика од убиениот Бин Ладен

2 мај, 20110
osama-bin-laden-oct-181

Американската влада објави фотографија од убиениот Осама Бин Ладен.

Во соопштението уште стои дека телото на Бин Ладен било фрлено во море за да се испочитуваат муслиманските закони, мртвото тело во рок од 24 часа да биде погребано.

Телото на Бин Ладен не било закопано на копно бидејки според Американските власти тешко би се нашло земја во која тој би бил погребан.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi